Image is not available

Dowiedz się więcej

W PŁOCKIEJ AKADEMII JOGI

WARSZTATY JOGI

Image is not available

Dowiedz się więcej

“CONCEPT”

PŁOCKA AKADEMIA JOGI

Arrow
Arrow
Slider
  1. Wydarzenia
  2. Wyjazdy

Dr P.Chauhan z wizytą w Polsce - warsztaty w Płocku

Dr P. Chauhan, wybitny znawca medycyny ajurwedyjskiej odwiedzi Polskę w dn. 25 maja - 04 czerwca 2006 Podczas swojego pobytu w Płocku, Warszawie i Krakowie wystąpi z wykładami, poprowadzi warsztaty oraz udzieli indywidualnych konsultacji. Będzie to wyjątkowa okazja dla wszystkich (w tym również lekarzy, terapeutów, dietetyków, specjalistów kosmetyki estetycznej) do poznania sekretów Ajurwedy i zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności dotyczących oceny własnego stanu zdrowia, zasad dietetyki i pielęgnacji ciała.

Dr Partap Chauhan jest jednym z najbardziej szanowanych i znanych na świecie lekarzy Ajurwedy. Za swą działalność naukowa i edukacyjną otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in.: nagrodę Prezydenta Indii w 1996, nagrodę Stowarzyszenia Lekarzy Indyjskich w 1999 roku (awarded "Life Fellowship" of all India Doctors Association of ISM) oraz specjalna nagrodę przyznaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych za projekt medyczny "TeleDoc" uroczyście wręczoną w 2003 w Genewie. W 2004 roku otrzymał tytuł i nagrodę "Best Ajurweda Physician" ("Najlepszy lekarz Ajurwedy") przyznaną przez Azmal Khan Society. Dr Partap Chauhan jest absolwentem studiów medycznych oraz spadkobiercą wiedzy ajurwedyjskiej przekazanej w sposób tradycyjny. Studiował medycynę w Delhi kończąc studia na drugiej pozycji. Przez kolejnych pięć lat Dr Chauhan był uczniem światowej sławy wybitnego guru ajurwedyjskiego Vaidya Nanak'a Sharma, gdzie studiował Ajurwedę w jej oryginalnej najczystszej formie. W 1992 roku założył klinikę Jiva Ajurweda w Faridabad na południe od Delhi, gdzie za namową swego mistrza rozpoczął produkcję leków Ajurwedyjskich oraz znakomitych kosmetyków pielęgnacyjnych. W tym samym roku powołał do życia Instytut Nauki i Kultury Wedyjskiej - Jiva Institute of Vedic Science and Culture , aktywnie propagujący wiedzę o Ajurwedzie.

Co roku dr Partap Chauhan jest zapraszany do prowadzenia sympozjów i wykładów na całym świecie. Odwiedził m.in. Francję, Anglię, Stany Zjednoczone, Szwecję, Niemcy, Włochy, Danię, Rosję, Czechy, Węgry, Finlandię, Szwajcarię, Hiszpanię, Boliwię, Nową Zelandię, Japonię i Litwę. Był również gościem największych stacji telewizyjnych m.in. BBC i Discovery Channel . Jego Instytut w Indiach współpracuje z licznymi ośrodkami i placówkami medycznymi na świecie. Dzięki holistycznemu podejściu sztuki ajurwedyjskiej dr Partap Chauhan pomógł pacjentom z większością chronicznych chorób tj. niewydolność nerek, marskość wątroby, zapalenie stawów, cukrzyca, niektóre postaci nowotworów, AIDS, stwardnienie rozsiane, łuszczyca i inne choroby skóry. Wiele sukcesów odniósł również na polu leczenia przewlekłych migren oraz nawrotowych stanów depresyjnych. Jego książka " Eternal Health - The Essence of Ayurweda", została przetłumaczona i wydana w ponad 25 krajach, a jego artykuły i publikacje naukowe stanowiš cenne źródło wiedzy dla wiodących instytutów i ośrodków naukowych na wielu kontynentach. Obecnie z jego inicjatywy powstaje w Faridabad/Indie pierwszy ajurwedyjski szpital oraz szkoła, w której program edukacji przebiega w myśl ajurwedyjskiej filozofii.

Partnerzy

Akademia ruchu

Concept -  Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: karolina@joga-plock.pl
tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi 2017 | Realizacja: HEDEA.PL

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem