04.01.2019 / 07.01.2019 Cykl Powitania Słońca (108 razy - wersja klasyczna) na nowy Rok

Powitanie słońca

Sanskryckie słowo surya oznacza słońce. Natomiast namaskar , w języku hindi, jest odpowiednikiem dla namaste i oznacza powitanie, pozdrowienie, sławienie. W tradycji Indii słońce symbolizuje światło duchowe, stan nadświadomosci, Atmana czyli duszę rozumianą jako jaźń.

Powitanie Słońca stanowi sekwencję dwunastu cwiczeń połączonych w jeden ciągły ruch, w której poszczególnym pozycjom ciała towarzyszą zsynchronizowane z nimi fazy oddechu.

Mówi się, że cykl powitania słońca łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Rozwija siłę, wytrzymałośc, elastycznośc. Usprawnia układ krążenia i oddychania. Może byc doskonałym narzędziem do medytacji w ruchu i do wewnętrznej przemiany.

Liczba 108, na Wschodzie ma duże znaczenie, gdyż symbolizuje doskonałośc i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną. Nieistotne czy ukończysz cały cykl -przyjd1 podzielic się wielką energią, która wyzwoli się podczas cwiczeń!!!

108

w Indiach liczba 108 oznacza całośc, skończonośc, coś dopełnionego,kompletnego istnieje - 108 głównych Upaniszad, w filozofii hinduskiej vishnu ma 108 imion

108 imion ma także shiva

Cykle będziemy wykonywac w swoim tempie - jeśli poczujesz się zmęczony/a można odpocząc w pozycji relaksacyjnej i wrócic ponownie do cwiczeń lub pozostac w siavasanie.

Całośc potrwa około 1,5 .do 2h z herbatką ;-) 

Piątek 4.01 - 20:15 Podolanka
Poniedziałek 07.01-19:00 Małachowianka

Partnerzy

Akademia ruchu

Concept -  Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: karolina@joga-plock.pl
tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi 2017 | Realizacja: HEDEA.PL

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem