Grafik zajęć jogi

Zajęcia indywidualne w domu klienta (również terapeutyczne) cena do uzgodnienia - bóle kręgosłupa, skoliozy, przykurcze, powrót po ciąży, ciąża.

POKAZY JOGI - do uzgodnienia

1

 

2

 

3

 

 • Hatha Joga wg B.K.S. Iyengara - forma świadomej aktywności, stymulująca harmonijny rozwój fizyczny, intelektualny i duchowy. Praktykowane pozycje (asany) usprawniają ciało, techniki relaksacji i pracy z oddechem (pranayama) tonizują umysł, wgląd w siebie poprzez medytację uwrażliwia i uzdrawia duszę.
  - kurs wstępny - dla tych którzy chcą rozpocząć praktykę jogi 2 miesiące 2 razy w tygodniu joga od podstaw
  - joga początkujący + - dla tych którzy już ćwiczą jogę co najmniej 2 miesiące, są po kursie wstępnym
  - joga ogólna - dla ćwiczących co najmniej 5 miesiące
  - joga ogólna/zaawansowana dla praktykujących dłużej niż 6 miesięcy
 • Pilates - forma zajęć łącząca elementy gimnastyki, tańca oraz jogi. Kładzie nacisk na prawidłowe ustawienie miednicy podczas ćwiczeń przy jednoczesnym utrzymaniu napięcia tzw "mięśni środka", co efektywnie zapobiega bólom i przeciążeniom krzyża. Charakterystycznym akcentem jest tu również oddech tzw. dolno-żebrowy. Ćwiczenia Pilatesa doskonale ujędrniają ciało, wyszczuplają i korygują całą sylwetkę.
 • Yin Yoga- narodziła się w latach 70 tych XX wieku w Stanach zjednoczonych. Twórcą metody jest Paulie Zink nauczyciel jogi i mistrz sztuk walki . Pierwotnie była nazwana taoistyczną jogą gdyż inspiracje czerpał ze starożytnej medycyny chińskiej (tao yin) i Kung Fu. Yin yoga ma na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawach. W odróżnieniu od Yang yogi – mięśniowej np. Astanga yoga, vinyasa czy iyengar yoga w praktyce yin yogi staramy się zminimalizować pracę mięśni , żeby dotrzeć do tkanki łącznej – głównie powięzi. Praktyka łagodna zarówno dla osób już ćwiczących jak i początkujących.
 • Joga dla dzieci - zabawy ruchowe oparte na prostych pozycjach hatha jogi z elementami relaksacji. Sprzyjają kształtowaniu prawidłowej sylwetki dziecka, usprawniają koordynację ruchową oraz skutecznie redukują stany nadpobudliwości u dzieci ( zwane syndromem ADHD).
 • Indywidualne zajęcia terapeutyczne - zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, opracowanie indywidualnego programu ćwiczeń.
 • Grupa kręgosłupowa - połączenie jogi , pilatesa i ćwiczeń rehabilitacyjnych. Głównie skupiamy się nad : -wzmocnieniem mięśni brzucha , dna miednicy i przykręgosłupowych aby ustabilizować kręgosłup z zachowaniem fizjologicznych krzywizn, - rozciągnięciem mięśni sztywnych i nadmiernie napiętych-np. mm.karku, które mogą dawać objawy bólu szyi i głowy w zależności od potrzeb grupy zajęcia w skoliozach i dyskopatiach

Partnerzy

Akademia ruchu

plansza informacyjna PFR poziom

Concept - Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: nikodem@joga-plock.pl

tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi | Realizacja: HEDEA.PL