Warsztat Wprowadzenie do metody Vima Hofa

Serdecznie Was zapraszam na warsztaty Metody Wima Hofa!

 

WARSZTATY JEDNODNIOWE WHM FBNa warsztatach poznacie podstawowe elementy metody:

  • teoria-(fizjologia oddychania) oraz aktualne doniesienia naukowe
  • ćwiczenia oddechowe
  • ćwiczenia fizyczne (podstawy hatha-yogi)
  • medytacja, koncentrowanie się, wyciszenie
  • oraz oczywiście kąpiel w lodzie!

Proszę wziąć spodnie dresowe, bluzę dresową, ręcznik, klapki, strój do kąpieli, koc. Proszę nie brać kartek i długopisu. Przed warsztatami proszę zjeść lekkie śniadanie.

Maksymalna liczba uczestników to 20 osób.

minimalna 15 osób

Na tydzień przed wydarzeniem wyślę mejlem formularz oraz zapytanie co do stosowania wegańskiej diety.

Na dwa tygodnie przed, dobrze jest zacząć brać zimne prysznice: najpierw letnią wodą polewać jedną łydkę, następnie drugą, potem uda, ramiona, przód klatki piersiowej, plecy na końcu. Po takim zaadaptowaniu obniżamy stopniowo temperaturę wody do takiej, którą odczuwamy jako zimną. Jedna minuta wystarczy. Stopniowo staramy się przejść do odkręconego samego niebieskiego Prowadzący warsztat :

@Andrzej Hrycaj

Andrzej Hrycaj, instruktor Metody Wima Hofa, pasjonat tybetańskiej praktyki Tummo - rozbudzania wewnętrznego ognia. Lifetrepreneur, biohacker, ultra entuzjasta świadomych praktyk z ciałem, oddechem, emocjami i nastawieniem mentalnym. Kocha piesze wędrówki poza szlakiem, szczególnie bosą stopą. Życie traktuje jako nieustającą podróż w której, każda chwila i każdy krok jest okazją, by postąpić choć odrobinę bardziej świadomie i tym samym lepiej. Jego misją jest asystowanie i pomaganie innym w byciu: szczęśliwą, zdrową, stojącą we własnej mocy wersją siebie samego. Pokazuje jak korzystać z narzędzi głębokiego rozwoju i wewnętrznej mądrości. Uczy na własnym przykładzie, demonstrując proste i skuteczne ćwiczenia do odkrywania własnego Ja oraz praktyczne mini-rytuały z których można czerpać w codziennym życiu. Jego życiowe credo - „Podążaj za swoim szczęściem, a wszechświat otworzy przed Tobą drzwi tam, gdzie były ściany”.

koszt : 460 zł

Do zobaczenia!

P.s

Z uczestnictwa w warsztatach wykluczone są osoby cierpiące na ciężkie choroby układu krążenia, oddechowego lub choroby nerek (lekkie są akceptowalne - potrzebuję dokumentację medyczną do oceny), osoby chorujące na padaczkę. Uczestnicy na początku warsztatu są zobowiązani podpisać deklarację o stanie zdrowia.

informacją i zapisy .karolina 515188428

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wim Hof (urodzony 20 kwietnia 1959 w Sittard, Limburgii) – holenderski rekordzista, poszukiwacz przygód i śmiałek[a], znany jako „Człowiek lodu” (z ang. „Iceman”) ze względu na swoją zdolność kontroli temperatury ciała i odporność na ekstremalne zimno.

Wim Hof

Iceman – Człowiek Lodu

Wim Hof zanurzony w lodzie podczas bicia jednego z rekordów.Data i miejsce urodzenia20 kwietnia 1959 Sittard, Limburgia, HolandiaNarodowośćholenderskaDzieci5 Multimedia w Wikimedia CommonsStrona internetowa ŻyciorysEdytuj Urodził się w holenderskim mieście Sittard, odległym o 2 kilometry od niemieckiej granicy i 7 kilometrów od granicy belgijskiej. Ma sześciu braci i dwie siostry oraz czwórkę dzieci z pierwszego małżeństwa i syna, urodzonego w 2003 roku, z drugą, obecną żoną[1]. Mając siedem lat, chciał zbudować igloo, zasnął jednak w śniegu podczas budowy i trafił do szpitala doświadczając hipotermii[2]. W wieku 17 lat doświadczył czegoś, co ukształtowało jego obecną postawę życiową: „Od jakiegoś już czasu odkrywałem swój umysł i ciało poprzez dyscypliny ezoteryczne takie jak – karate, joga i filozofia. Mając 17 lat, przechodziłem obok bardzo zimnej wody pokrytej cienką warstwą lodu, która wydała mi się bardzo atrakcyjna. Rozebrałem się i zanurzyłem się w niej. Doznałem uczucia, jakby zapaliło się coś w mojej fizjonomii, coś na bardzo głębokim poziomie. Poczułem się tak dobrze, że począłem tu wciąż wracać i wracać”.

Przez kolejne 20 lat Hof kształtował swoje ciało i uczył się kontrolować swój umysł biegając boso po śniegu, pływając w lodowatej wodzie i robiąc inne doświadczenia, które przeciętnego człowieka przyprawiłyby o hipotermię. To sprawiło, że został nazwany człowiekiem lodu. Jak sam przyznaje, osiągnął to między innymi dzięki opracowanej przez siebie specjalnej technice oddychania, opartej na buddyjskiej medytacji tummo[2].

Dokonania

Jego specyficzny styl bycia i niezwykłe umiejętności wzbudziły zainteresowanie mediów. Wkrótce zaczął bić pierwsze rekordy Guinnessa.

Niektóre z nich:

Najdłuższa kąpiel w lodzie – kontakt z lodem na całej długości ciała od szyi w dół, Hof ma na sobie jedynie slipy. Rekord ten bił wielokrotnie, głównie podczas pokazów swoich możliwości podczas rozmaitych telewizyjnych show, m.in. w 2008[3], 2010[4] czy dwukrotnie w 2011 roku.

Obecny rekord to 1 godzina 52 minuty i 42 sekundy[5]. Podczas jednego z takich wyczynów zgodził się połknąć mały termometr, który po godzinie i

44 minutach jego obecności w lodzie odnotował spadek temperatury z 37,7 °C do 37,4 °C. Badanie to odbyło się pod okiem Dr Marii Hopman z Uniwersytetu Radbout Informacje i zapisy Karolina 515188428 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 150 pln. do 15 września na konto PKOBP 31102010260000160200440362 lub na zajęciach w płockiej akademii jogi

 

Partnerzy

Akademia ruchu

plansza informacyjna PFR poziom

Concept -  Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: nikodem@joga-plock.pl

tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi | Realizacja: HEDEA.PL

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem