Profilaktyka stresu - warsztaty

Fundusz grantowy

Wydarzenie dzięki Fundusz grantowy dla Płocka

3 terminy :

  • 05 marca,
  • 12 marca,
  • 2 kwietnia

Płocka Akademia Jogi „Concept” zaprasza na BEZPŁATNE warsztaty dla dorosłych płocczanek i płocczan ( osób posiadająccych zameldowanie w Płocku).

Warsztaty finansowane są z Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach Konkursu Grantowego dla osób indywidualnych i grup nieformalnych.

„Profilaktyka stresu w oparciu o założenia teorii poliwagalnej z wykorzystaniem jogi oraz oddechu metoda Butejki. „ - warsztat dotyczył będzie naturalnych technik radzenia sobie ze stresem zarówno jako profilaktyki, jak i w potrzebie redukcji stresu.

WAŻNE!

Zapisy tylko przez sms: 695570269. Proszę o podanie daty warsztatu oraz imienia i nazwiska.

Poniżej znajdziecie Państwo opis naszego projektu:

Projekt przewiduje realizacje 3 warsztatów. Czas trwania każdego z nich to 3 godziny, każdy z nich jest przeznaczony dla 25 osób.

Teoria poliwagalna opisuje działanie autonomicznego układu nerwowego (AUN), przede wszystkim to w jaki sposób AUN przetwarza otrzymywane ze środowiska informacje i inicjuje reakcje, które umożliwiają człowiekowi bezpieczne radzenie sobie z wymaganiami i wyzwaniami dnia codziennego.

Przedstawia ona trzy ewolucyjne drogi odpowiedzi AUN na bodźce płynące z otoczenia postaci:

– zaangażowania społecznego, (ta jest oczekiwana) – mobilizacji, ( w nadmiarze może przechodzić w nadpobudliwość , agresję)

– zapadnięcia. (w nadmiarze wycofanie, zamrożenie, depresja) Trzonem teorii poliwagalnej jest nerw błędny składający się z części grzbietowej – podprzeponowej i części brzusznej – nadprzeponowej i to właśnie regulacji tej części brzusznej nerwu błędnego poświęcimy nasz warsztat.

 

Część pierwsza to wprowadzenie do teorii poliwagalnej i znaczenia nerwu błędnego dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Nerw błędny jest nerwem, który biegnie przez całe nasze ciało i to właśnie powoduje, że ma tak ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jego funkcje to między innymi: koordynacja procesów oddychania, ssania, połykania, częstość pracy serca, czucie skóry, werbalna komunikacja, kontrola oddechu, utrzymywanie optymalnego tętna i ciśnienia krwi, kontrolowanie funkcji wątroby, zarządzenie głodem i sytością, kontrolowanie poziomu cukru i insuliny, zarządzanie wydzielaniem enzymów trawiennych, z trzustki, zarządzanie czynnością ruchową jelit, zarządzanie aktywnością układu immunologicznego.

Podczas tej części warsztatu zajmiemy się stymulacją nerwu błędnego przy pomocy technik medytacyjnych, praktyki uważności, relaksacji i wizualizacji.

Druga cześć warsztatu to praktyka jogi, która jest doskonałą metodą aby stymulować nerw błędny. Zestaw asan dobrany w taki sposób, aby wprowadzić stan równowagi w naszym ciele.

Część trzecia to stymulacja nerwu błędnego przy pomocy oddechu wg metody dr Butejki , która jest szeroko przebadaną naukowo metodą leczenia wielu schorzeń .

Głównym celem stymulacji części brzusznej nerwu błędnego jest uzyskanie reakcji zaangażowania społecznego, równowagi, poczucia bezpieczeństwa.

Dodatkowo uczestnicy spotkania dostaną nagranie udostępnione w wirtualnej chmurze do pobrania na swój komputer z ćwiczeniami w oparciu o ten warsztat.

W materiałach będzie lekcja jogi, ćwiczenia mindfulness oraz medytacja z oddechem.

Prowadząca:

Karolina Spychalska

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara Intermediate Junior III,uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota w latach 2005-2008, prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych na swoich grupach prowadzi również osoby ze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających.

Współzałożycielka Płockiej Akademii Jogi. W latach 2018-2019 członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Mgr rehabilitacji, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, absolwentka kursu A,B,C I D terapia bólu pleców Metoda McKenzie,absolwentka kursu "Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Scherborn", I stopień integracji sensorycznej , kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu" oraz kompleksowa terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, oraz wielu innych kursów klinicznych. KTerapeuta Kinetic Control . Instruktor Pilates Institute M.Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness., absolwentkę kursu "Nerw błędny "u dr. Kocjan, instruktor terapii oddechem wg. metody Butejki .

Koordynator projektu i współprowadząca Joanna Pankowska.

Od 17 lat praktykuje jogę w Płockiej Akademii Jogi pod czujnym okiem Karoliny Spychalskiej. W 2017 roku ukończyła 2 letnie szkolenie nauczycielskie w Open Mind Yoga Classic School. Systematycznie uczestniczy w warsztatach, szkoleniach, konwencjach doskonalących u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych. Instuktorka jogi twarzy metoda Daniell Collins. Ukończyła szkolenia z zakresu teorii poliwagalnej prowadzone przez Instytut Poliwagalny: Deb Dana: Teoria Poliwagalna „ Zalożenia i Praktyka”; Dr Ariell Schwartz: „Zastosowanie teorii poliwagalnej w jodze”; Dr Stephen pores i Deb Dana: „Sztuka i nauka teorii poliwagalnej” oraz "Teoria poliwagalna i nerw błędny w praktyce terapeutycznej z dziećmi I osobami dorosłymi". Trenerka i instruktorka programu "Uważność w edukacji " Kosmo i Kajo. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku. Autorka innowacji pedagogicznych „ Z jogą wszystko jest łatwiejsze” oraz „Uważnie z jogą w świat” wprowadzających godzinę jogi oraz uważności tygodniowo od klasy pierwszej szkoły podstawowej, a także eksperymentu pedagogicznego „ Z jogą w świat” mającego na celu zbadanie wpływu jogi na różne aspekty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym.

Kiedy: 05 marca, 12 marca, 2 kwietnia

Czas: 9.30-12.30

Miejsca: Basen Podolanka - górna sala

WAŻNE!

Zapisy tylko przez sms: 695570269. Proszę o podanie daty warsztatu oraz imienia i nazwiska.

 

Partnerzy

Akademia ruchu

plansza informacyjna PFR poziom

Concept -  Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: nikodem@joga-plock.pl

tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi | Realizacja: HEDEA.PL

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem