Noworoczne 108 powitań słońca

 

DRODZY,

serdecznie Was zapraszamy na noworoczne powitania słońca 😍

W związku z ograniczeniami w tym roku, podobnie jak w poprzednim trzeba się zapisać ...

przy założeniu że ok 50 % z nas ma szczepienie zapraszam do Małachowianki -Max 20 osób podolanka -max 18 osób jesli ktoś pozostaje w domu a chciałby z nami przepalić trochę karmy i sylwestrowych kalorii to zapraszam na Zoom ( piątek) -max -100 osób 😉 ( zapisy ) Będziemy wypalać "stare" , (które zostawiliśmy w starym roku) , w ogniu naszej praktyki , oraz otwierać się na "nowe" , (które przyniesie 2022

rok) z każdym zaczerpniętym oddechem .

Zapraszam na bezpłatne zajęcia 😉

Cykl Powitania Słońca (108 razy- wersja klasyczna) na nowy Rok Powitanie słońca Sanskryckie słowo surya oznacza słońce. Natomiast namaskar , w języku hindi, jest odpowiednikiem dla namaste i oznacza powitanie, pozdrowienie, sławienie. W tradycji Indii słońce symbolizuje światło duchowe, stan nadświadomości, Atmana czyli duszę rozumianą jako jaźń.

Powitanie Słońca stanowi sekwencję dwunastu ćwiczeń połączonych w jeden ciągły ruch, w której poszczególnym pozycjom ciała towarzyszą zsynchronizowane z nimi fazy oddechu.

Mówi się, że cykl powitania słońca łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Rozwija siłę, wytrzymałość, elastyczność. Usprawnia układ krążenia i oddychania. Może być doskonałym narzędziem do medytacji w ruchu i do wewnętrznej przemiany.

Liczba 108, na Wschodzie ma duże znaczenie, gdyż symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną. Nieistotne czy ukończysz cały cykl -przyjd1 podzielić się wielką energią, która wyzwoli się podczas ćwiczeń!!!

108

w Indiach liczba 108 oznacza całość, skończoność, coś dopełnionego, kompletnego istnieje - 108 głównych Upaniszad, w filozofii hinduskiej vishnu ma 108 imion

108 imion ma także shiva

Cykle będziemy wykonywać w swoim tempie - jeśli poczujesz się zmęczony/a można odpocząć w pozycji relaksacyjnej i wrócić ponownie do ćwiczeń lub pozostać w siavasanie.

Całość potrwa około 1,5 .

Małachowianka 03 stycznia poniedziałek 19.00-20.30 ( 21.00) podolanka

07.01 piątek 18.30-20.00 (20.30) +

zoom

zajecia bezpłatne

jak zwykle napijemy się herbatki i zjemy pyszne ciastka uwaga ZAPISY : przez sms-KAROLINA 515188428 (kochani ze względu na mało miejsc -piszcie do mnie tylko w jednym kanale( sms) , bo z kilku mogę nie spisać na czas , żebym nie zgubiła kolejności zgłoszeń i żeby nie było nas za dużo 😉

Partnerzy

Akademia ruchu

plansza informacyjna PFR poziom

Concept -  Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: nikodem@joga-plock.pl

tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi | Realizacja: HEDEA.PL