Kurs dla nauczycieli jogi dla dzieci 6 edycja - Płock

Płocka Akademia Jogi zaprasza na kurs jogi dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych.

 

IMG 20220223 180116 525

Płocka Akademia Jogi zaprasza na kurs jogi dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych.

Szkolenie skierowane jest do:

🍀 nauczycieli, opiekunów rodziców, którzy chcą wzbogacić swoje zajęcia o pracę z ciałem w oparciu o jogę,

🍀 edukacyjnych poszukiwaczy kreatywnych zajęć ruchowych,

🍀tych, dla których zwykły wf to z mało.

🍀 dla nauczycieli jogi , którzy chcą zacząć pracować z dziećmi .

Aby przekazać dzieciom jogę, należy jej najpierw doświadczyć na sobie, dlatego też chcemy Ci zaproponować kompletny kurs jogi z metodyką nauczania asan dla dzieci oraz elementami uważności .

Podczas kursu:

⭐️ dowiesz się czym jest joga,

☀️nauczysz się podstawowych asan i poznasz ich metodykę, ⭐️poznasz metody relaksacji oddechem ( pranayama), ☀️dowiesz się jak praktykować jogę z dziećmi, ⭐️poznasz gry i zabawy wprowadzające dzieci do świata jogi, ☀️uzyskasz wskazówki metodyczne dla różnych poziomów wiekowych, ⭐️otrzymasz podstawowe wskazówki jak pracować z wybranymi wadami postawy ☀️otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

⭐️poznasz ćwiczenia/zabawy w uważność z dziećmi Joga dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia, nauka asan czyli pozycji jogi. Dzięki praktyce jogi dziecko w naturalny sposób uczy się cierpliwości poprzez trwanie w pozycji, wprowadzane jest w świat wartości moralnych takich jak prawda, szacunek do siebie, innych oraz do życia. Ćwiczenia są znakomitym sposobem na poprawienie koordynacji ruchowej oraz koncentracji dziecka. Joga w doskonały sposób kształtuje umiejętność zachowania skupienia podczas wykonywania zadań, dodaje energii życiowej, wzmacnia odporność, podczas zajęć dzieci uczą się sposobów odprężania ciała po długotrwałym bezruchu. Nauka prawidłowego oddychania oraz relaksacja w końcowym etapie rozluźnia dziecko. Wpływa nie tylko na ciało, lecz również na psychikę dziecka, pozwalając mu zdobywać samoświadomość ciała i stanów psychicznych (to z kolei pozwala budować poczucie własnej wartości). Zajęcia jogi, prowadzone w formie zabawy zaspakajają naturalną potrzebę ruchu u dzieci.

W praktyce jogi występuje 8 grup asan, każda z grup ma konkretny wpływ na ćwiczącego:

  1. Asany stojące - uczą równowagi i prawidłowej postawy, wzmacniają mięśnie nóg i stawy, budują wytrzymałość.
  2. Asany siedzące- wzmacniają mięśnie kręgosłupa, dają swobodę ruchów w pachwinach biodrach, kolanach, kostkach i stopach.
  3. Asany ze skłonem w przód - wzmacniają system nerwowo - mięśniowy, uspokajają umysł.
  4. Asany ze skrętem - rozciągają, wzmacniają kręgosłup, biodra i nogi; usprawniają pracę narządów wewnętrznych ( wątroby, nerek, jelit i

trzustki)

  1. Asany odwrócone - uspokajają organizm, wyciszają umysł, łagodzą napięcie nerwowe.
  2. Asany na mięśnie brzucha - wzmacniają mięśnie brzucha.
  3. Asany z wygięciem do tyłu - otwierają klatkę piersiową, rozciągają przód ciała, dodają energii.
  4. Asany regeneracyjne.

Warsztaty będą obejmowały cykl 4 spotkań, każde po 7 godzin.

Certyfikat będą mogły dostać osoby , które były na wszystkich spotkaniach .

(w razie nieobecności , można 1 spotkanie "odrobić " z kolejnym kursem lub nagrać film i napisać scenariusz z zajęć na , których się nie było).

Terminy spotkań:

🍀 6 kwietnia - start

🍀 7 kwietnia

🍀 13 kwietnia

🍀 14 kwietnia

Spotkania 9.30 -16.30

*Koszt 1650 zł - przy płatności w 2 ratach zaliczka 650 zł) -reszta płatna na 1 zjeździe (2 raty)

* przy płatności w 4 ratach (na każdym zjeździe 440 zł - zaliczka 440 zł płatna przy zapisie i potem 3 x 440 zł -łącznie 1760 zł

Proszę o wpłatę zaliczki po potwierdzeniu dostępności miejsc Płocka Akademia Jogi Concept Nikodem Gałach

98109025900000000156175023

Zgłoszenia grupowe od 6 osób (rabat indywidualnie ustalany) Minimalna ilość uczestników 15, maksymalna 22.

Prowadzące:

*Karolina Spychalska

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara Intermediate Junior III, uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota w latach 2005-2008, prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych na swoich grupach prowadzi również osoby z ze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających. Współzałożycielka Płockiej Akademii Jogi. W latach 2018-2019 członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

mgr rehabilitacji, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, absolwentka kursu A,B,C I D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, absolwentka kursu "Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Scherborn", I stopień integracji sensorycznej , kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu" oraz kompleksowa terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, oraz wielu innych kursów klinicznych. KTerapeuta Kinetic Control . Instruktor Pilates Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness.

*Joanna Pankowska

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku, pasjonatka i nauczycielka jogi. Autorka innowacji pedagogicznej „ Z jogą wszystko jest łatwiejsze" wprowadzającej godzinę jogi tygodniowo od klasy pierwszej szkoły podstawowej, a także eksperymentu pedagogicznego „ Z jogą w świat" mającego na celu zbadanie wpływu jogi na różne aspekty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Od 16 lat praktykuje jogę w Płockiej Akademii Jogi pod czujnym okiem Karoliny Spychalskiej. W 2017 roku ukończyła 2 letnie szkolenie nauczycielskie w Open Mind Yoga Classic School. Systematycznie uczestniczy w warsztatach, szkoleniach, konwencjach doskonalących u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych.

Absolwentkai kursu "Uważność w edukacji " Kosmo i Kajo . , od 2022 również trenerka uważność w edukacji wg. tego programu , oraz absolwentka kursu " Teoria poliwagalna w praktyce z dorosłymi i dziećmi".

Zapisy: Joanna Pankowska - 695570269 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

20221008 12380420221009 124513IMG 20221120 220005

Partnerzy

Akademia ruchu

plansza informacyjna PFR poziom

Concept -  Płocka Akademia Jogi

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

L.O. im. S. Małachowskiego w Płocku
w "Sali Baletowej"

e-mail: nikodem@joga-plock.pl

tel.: 515-188-428

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone © Concept Płocka Akademia Jogi | Realizacja: HEDEA.PL